Přelomové technologie pro armádu i civilní sektor

Přelomové technologie pro armádu i civilní sektor

Spojovací vojsko Armády České republiky podniká další významný krok v oblasti technologického rozvoje a inovací, když zahajuje spolupráci s mladými vědci z technických univerzit. Společně s talentovanými vědci a studenty se Spojovací vojsko zaměřuje na vývoj nových technologií, které nejen zásadně podpoří schopnosti armády, ale v budoucnu by mohly najít široké uplatnění také v civilním sektoru.

 

Jedním z hlavních cílů nové iniciativy je propojení technických univerzit s armádní sférou v rámci společných vědeckých programů. Na vývoji pokročilých komunikačních, informačních a obranných technologií by se tak nově podíleli mladí vědci, kteří své poznatky z výzkumu a nejnovějších trendů přenesou do praxe. Společně s profesionály ze Spojovacího vojska tak mohou vzniknout technologie, které přinesou zásadní posun v oblastech bezpečnosti, rychlé komunikace nebo kybernetické ochrany, elektromobility, ale také autonomních dopravních prostředků nezávislých na GPS apod..

 

Současné projekty, na kterých Spojovací vojsko spolupracuje, mají ambici posunout Českou republiku mezi přední hráče v oblasti technologií budoucnosti. Tyto technologie by měly zefektivnit práci vojáků, zvýšit bezpečnost armádních jednotek a najít široké využití také mimo armádní sféru. 

 

„Na tomto programu pracujeme již téměř dva roky. Tak dlouho nám trvalo přesvědčit všechny zúčastněné strany o smysluplnosti naší vize. Dnes jsme se posunuli do fáze, kdy je zcela reálné sjednocení většinové části technických fakult českých univerzit v rámci přesně specifikovaných vědeckých programů, které opět posunou jak Českou republiku, tak Armádu České republiky na pomyslný vrchol. V devadesátých letech jsme zcela vyklidili toto pole. Dnes, a to bych chtěl zdůraznit, o českých vědcích hodně uslyšíte. Rád bych všem řekl, Česká republika je zpět, máme špičkové vědecké kapacity a ve spolupráci se spojovacím vojskem Armády České republiky se vrátíme na přední příčky technologického pokroku. Pokud vše půjde podle plánu, do pěti let představíme první výsledky,“ uvedl mluvčí Spojovacího vojska.

 

Spojovací vojsko věří, že propojení vojenské a akademické sféry přinese zásadní posun v oblasti technologií a poskytne mladým talentům příležitost pracovat na smysluplných projektech s celosvětovým dopadem. Právě takové spojení může vytvořit zázemí pro vznik inovací, které ovlivní bezpečnost a funkčnost nejen vojenských, ale i civilních struktur a systémů.

 

„S uvedením do pozice ředitele SKIS MO jsem jasně stanovil, že nechci slyšet slovo nejde. Nechci nebo neumím. V rámci interní personální politiky přišla nová generace spojařů, kteří chtějí a umí,“ vysvětluje změnu myšlení a přístupu generál Petr Šnajdárek.  

 

Spojovací vojsko Armády České republiky tedy pokračuje v postupné cestě krok za krokem, nebojí se přinášet nové nápady a inspirovat ostatní. V budoucnosti se tak můžeme těšit na přelomové projekty, které přinesou bezpečnostní i technologický pokrok.

 

Líbil se vám dnešní článek? Máte pro nás nějaký tip, návrh na zkvalitnění obsahu tohoto webu? Máte pro nás návrh na spolupráci, rozhovor atd.? Budeme určitě rádi za vaši zpětnou vazbu, která nás posouvá dál. Napsat nám můžete na: spojar@army.cz

Zajímá vás práce v armádě? Chtěli byste zkusit kariéru u spojovacího vojska? Zkuste se podívat na naše inzeráty a volná místa. Vaše kariéra může začít právě nyní.

Radioklub AČR: Klíčový partner spojovacího vojska v mimořádných situacích

V době, kdy se moderní technologie stávají nedílnou součástí každodenního života, hrají radioamatéři nezastupitelnou roli jako...

Spojaři získávají více jak 2000 sledujících na LinkedInu!

Spojovací vojsko Armády ČR dosáhlo dalšího zajímavého milníku – na profesní síti LinkedIn ho nyní sleduje již přes 2000 fanoušků!...

Podívejte se na video z akce „Pokoř Petřín“, které natočilo Dynamo Eclot

Na letošní akci „Pokoř Petřín“ byla atmosféra plná nadšení, soutěžního ducha i inspirace a všechny tyto momenty zachytil tým Dynamo...